Mis on krediitkaart? See on maksevahend, mille kasutamiseks määratakse vaba krediidilimiit ja siis maksmise puhul võtakse makstav summa välja krediidilimiidi piires ning kontol olev raha jääk sellele ei mõjuta. Seega võib kasutada seda kaarti, et teatud piires laenu võtta. Tavaliselt võib võtta laenu vastavalt eelmääratud limiidi summale, mis sõltub kasutaja netosissetuleku suurusest. Maksimaalne laenusumma piir määratakse kaardi vormistamise ja lepingu sõlmimise hetkel. Erinevate finantsasutuste poolt pakutavad kasutamisega seotud tingimused, limiidipiirmäärad ja nõued võivad küll erineda.

Krediitkaart

Tavaliselt kasutatakse krediitkaarti, et maksta ostude eest nii poodides, kui ka internetis. Selle abil sooritatud tehinguid makstakse vastavalt kaardipakkuja poolt määratud kavale. Kaart sobib ka pangaautomaadis kasutamiseks ja selle abil sularaha välja võtmiseks, ainuseks märkuseks on see, et selle teenuse kasutamise eest võtakse ka lisatasu.

Kes võib krediitkaarti kasutada?

Kaarti võib kasutada vaid see isik, kelle nimele on see vormistatud ja kes on kasutamislepingut vormistanud ja allkirjastanud.

Milliseid võimalusi kaart pakub?

Lisaks kaardile võivad olla pakutud ka lisavõimalused nagu tasuta või soodne ostu- või reisikindlustus, kaardikasko, ka eripakkumised sama asutuses muude teenuste kasutamise puhul ning ka soodustused teistes teeninduskohtades ja asutustes. Kuid tasub märkida, et need on vaid lisateenused, mis kaardi valimisele otseselt ei mõjuta. 

Võidakse pakkuda ka lisakaartide vormistamist. Mida see tähendab? See annab võimaluse näiteks oma pereliikmetele kaarte vormistada, et neil oleks võimalik ka krediidilimiidi piires raha kasutada. Sel juhul on krediidikaardi omanik ka lisakaartidega sooritatud tehingute eest ka vastutav. 

Kuidas krediitkaarti valida?

Kaardi valimiseks tuleb erinevates pangalistes ja mittepangalistes asutustes pakutavaid kaarte võrreldada ning tutvuda ka nendega kaasa pakutud tingimustega. Milliste tingimustega tuleb siis tutvuda? Tuleb pöörata oma tähelepanu võetud summa tagasimaksmise ja viivise määratlemise korrale ning ka intressile.

Pange tähele, et iga finantsasutuses on olemas ühised tarbijakrediidi standardinfo teabelehed, mis aitavad klientidel erinevaid võimalusi võrreldada ja mida kasutatakse asutuses pakutavatest teenustest informeerimiseks ning ka klientidele selgituste andmiseks. Seal esitletud  teave ja andmed on järgmised: krediidi või laenu suurus, krediidi kulukuse määr, intressimäär ning lisaks ka muu teave lisatasude, viiviste ja teiste kulude kohta. 

Milleks krediitkaarti vormistada ja kasutada?

Enne krediitkaarti vormistamist tuleb mõelda korralikult läbi, kas on see üldse vajalik ja milleks? Nagu ülespool mainitud, sobib see kaart nii poodides, kui ka teenindusasutustes ja internetis ostude tasumiseks. Lisaks, kaarti on väga mugav välisreisidel hotellide ja lennupiletite broneerimiseks kasutada.

Milliseid krediitkaartide tüüpe pakutatakse?

Üldjuhul pakutatakse krediitkaartide kolm tüüpe. Need on püsimaksega, määratud tagasimaksega ja vaba tagasimaksega krediitkaardid. Tegelikult nimetatakse neid erinevates asutustes sama moodi, seega tuleb pöörata tähelepanu iga konkreetses asutuses pakutavatele tingimustele.  

Püsimaksega krediitkaart

Võetud raha makstakse tagasi määratud suuruses ja määratud makseosadena.

Määratud tagasimaksega krediitkaart

Määratud aja käigus võib intressivaba raha kasutada. Seda aega määratakse vastavalt konkreetses finantsasutuses olevate tingimustele. 

Vaba tagasimaksega krediitkaart

Võetud raha tagastamiseks võib perioodi ja summa ise valida ja määrata.

Rohkem Monefit reklaam

Hodnocení kategorie 4.5
Krediitkaart: 4.2/5 kellelt 22 häält
15000
Laenusumma 300 € - 15 000 €
Protsent 8,9 %
Laenuperiood 6 – 72 kuud
20000
Laenusumma 500 € - 20 000 €
Protsent 5,6 %
Laenuperiood 6 – 120 kuud
20000
Laenusumma 500 € - 20 000 €
Protsent 9,9 %
Laenuperiood 12 – 84 kuud