Hetkel pakutakse Eestis palju laenuteenusi: igasuguseid kiirlaene, sms-laene, väikelaene jne. Praktikas pakutakse sarnaseid laenutooteid ka erinevate pakkujate poolt, seega on kasutajatel võimalik erinevaid pakkujaid võrrelda ja kõige sobivaimat varianti valida. Reeglina nõutakse taotlejal laenu võtmisel ka oma isikut tuvastada ning seda tehakse kas laenuandja juures või postkontoris või isegi kodust lahkumata. Kodust lahkumata isiku tuvastamiseks pakutakse ID-kaardiga tuvastamise võimalust.

Laenuandjad, mis pakuvad ID-identifitseerimise võimalust

Kindlasti on selline ID-identifitseerimine mitte ainult mugav, sest et seda tehakse otse kodus, vaid ka kiire ning kogu identifitseerimise protsess ei võta liiga palju aega. Eeliseks on ka see, et selline identifitseerimismeetod on sama turvaline, kui kontoris tuvastamine, aga veel üheks plussiks on ka selle kiirus. See sobib inimestele, kes soovivad tuvastada isikut otse oma kodus või kellel on vaja teha tuvastamist väga kiirelt ning ei ole aega laenuandja kontori või postkontori külastamiseks. On küll laenupakkujad, kes seda teavad ja siis pakkuvad oma klientidele isiku tuvastamist ID-identifitseerimise meetodiga sooritada.  

Näiteks võib tuua järgmiseid pakkujaid:

Ülalpool loetletud laenuandjad pakkuvad erinevaid laenutooteid nagu:

  1. Kiirlaen (SMSRaha poolt summas alates 200 kuni 100 eurot ja perioodiks 1-36 kuud)
  2. Tarbimislaen (SMSRaha poolt summas alates 500 kuni 7500 eurot ja perioodiks 3-60 kuud)
  3. Tagatislaen (SMSRaha poolt summas alates 1000 kuni 100000 eurot ja perioodiks 1-180 kuud)
  4. Krediidikonto (SMSRaha poolt - summa alates 300 kuni 5000 eurot)
  5. Väikelaen (Inbanki poolt summas alates 300 kuni 10000 eurot ja perioodiks 6-72 kuud)
  6. Remondilaen (Inbanki poolt summas alates 5000 kuni 15000 eurot ja perioodiks 6-72 kuud)
  7. Autolaen (Inbanki poolt summas alates 300 kuni 15000 eurot ja perioodiks 6-72 kuud)

Mida see kasutaja jaoks tähendab? See tähendab, et võib taotleda laenu ja tuvastada oma isikut ID-kaarti kasutades väga kiirelt ja mugavalt. 

Iga laen (kiirlaen, väikelaen, tarbimislaen jne.) on finantskohustus ning sellega on seotud seaduse raames ka vastutus. Laenude väljastamisega on seotud ka teatud kulud ja seega on iga lanutoode tasuline. Juhul, kui laenuvõtja võetud summat ei tagasta, on laenuandjal õigus laenu tagastamise inkassofirma kaudu nõuda. Seega võib laenu tagastamata jätmine negatiivseid tagajärgi tekitada. Inkassofirma pöördub siis laenuvõtjale ja nõuab laenusumma tagastamist seadusele vastavalt erinevate meetmete, sh. ka kohtumenetluse kaudu. Laenusumma tagasi nõudmine tekitab kulusid ja neid kulusid võetud summa tagasinõudmise eest maksab laenuvõtja. Seega on soovitatav enne laenu võtmist oma finantsvõimalusi korralikult kaaluda. See aitab mitte ainult kõige sobivamat laenutoodet valida, vaid ka negatiivseid tagajärgi vältida. Tuleb alati oma otsuseid korralikult läbi mõelda ning arvutada sobivat summat, mida võib laenuvõtja tema praeguses olukorras endale lubada.

Rohkem Monefit reklaam

Hodnocení kategorie 4.5
Laenuandjad, mis pakuvad ID-identifitseerimise võimalust: 4.2/5 kellelt 27 häält
10000
Laenusumma 300 € - 10 000 €
Protsent 8,9 %
Laenuperiood 6 – 72 kuud
5000
Laenusumma 300 € - 5 000 €
Protsent 0 %
Laenuperiood 1 – 60 kuud