Kiirlaenud võivad olla väga kasulikud rahasüstid, kui on vaja katta ootamatuid kulusid või teha mõni väiksem investeering nii ärisse kui ka kodusse.

Kiirlaenud ja väikelaenud - kust võtta?

Kiirlaenu teenuspakkujad võib laialdaselt jagada kolmeks: SMS laenud (kiirlaenud), krediidi kontod (väikelaenud) ning suurte kodu pankade väikelaenud. Millised on laenuvõimalused 2019 aasta teisel poolel?

SMS laenud (kiirlaenud)

SMS Raha

Jätkuvalt üks kõige populaarsemaid pakkujaid Eestis on SMS Raha. Kiirlaenu saab hetkel taotleda vahemikus 200 EUR kuni 1000 EUR ning tagastamiseks on aega kolmest kuust kuni kolme aastani. Taotluse saab esitada nii digitaalselt kui ka telefoni teel ning raha väljastatakse nii pangakontole kui ka sulas.

Krediidi kontod (väikelaenud)

Credit24

Credit24 on ikka veel juhtiv kiirlaenu pakkuja Eestis. Nende klientuuriks on üle 120 000 inimese ning tegemist on usaldatud kaubamärgiga.

Teenus võimaldab avada nii krediidi konto kui ka võtta väikelaenu. Summad vahemikus 50 EUR kuni 5000 EUR ning makseperioodid vahemikus 3 kuud kuni 60 kuud. Intressi makstakse krediidikonto puhul ainult kasutatud summa eest ning laenud on tasutavad ka enne tähtaja lõppu.

Kodu pankade laenud

Kodu pankade on paljudel meist juba pikaajaline suhe loodud ning selle usalduse tõttu võib olla mõistlik võtta laen just neilt. Väikelaenude intressimäär Swedbankis, LHVs ja SEBs on Juuli 2019 seisuga 15% ringis ning laenatavad summad vahemikus 300 EUR - kuni 20 000 EUR. Need on summad, mida saab võtta välja ilma tagatiseta ning mille eelduseks on kindel sissetulek ning eelnev korrektne laenukäitumine (teostatakse krediidikontroll) Maksed saab hajutada vahemikus paar kuud kuni isegi 6 aastat.

Kokkuvõte

Konkurents laenuturul on suur ning erinevaid pakkujaid tasub kaaluda enne kui otsusele jõuda. Eriti tasuks kaaluda kodu pankade asemel mõne muu krediidipakkuja teenuseid ning alati hajutada enda finantsrisk.

Rohkem Monefit reklaam

Hodnocení kategorie 4.5
Kiirlaenud ja väikelaenud - kust võtta?: 4.2/5 kellelt 27 häält
5000
Laenusumma 300 € - 5 000 €
Protsent 0 %
Laenuperiood 1 – 60 kuud