Milline laenusumma saamise viis on parem: kas kontole või sularahas? Vastates sellele küsimusele tasub märkida, et selleks eesmärgiks pangakonto kasutamine on ikkagi parem ja turvalisem. Mõnedel juhtudel meil ei ole võimalik või me ei soovi oma pangakontot laenu saamiseks kasutada. Põhjuseks võib olla näiteks kolmanda osapoole kontroll konto sissetulekute ja väljatulekute üle või see, et kontole laekunud summa jätab sellele jälgi, mis võib teha probleemi finantsvõimekuse osas.

Kuidas võtta laenu sularahas

Kui tekib vajadus saada laenu ilma konto anmete esitamiseta, siis võib sellel juhul kaaluda sularahas laenu taotlemise võimalust. Mis vahe on summa kontole kandmisel ja sularahas kätte saamisel? Kui taotlemisprotsessi käigus esitatakse pangakonto andmeid, laekub summa otse kontole ja laenu võib taotleda ja saada palju kiiremalt ja kodust lahkumata ning oluline on ka see, et klient ei pea tasuma summa laekumise eest. Sularaha laenu saamise protsess võtab rohkem aega, sest et selline laen väljastatakse laenupakkujate esindustes ja postkontorites. Postkontorist laenu väljastamise puhul peab klient külastama postkontorit ja esitama seal isikut tõendavat dokumenti, et laenatud raha kätte saama. Lisaks, sularahas laenu väljamaksmise puhul lisatakse kogu summale ka teenustasu raha väljastamise eest. Teavet teenustasu suuruse ja tingimuste kohta edastatakse laenuandja poolt.

Kust ja kuidas võib saada sularaha laenu?

Eesti laenuandjad pakuvad laenusumma väljastamist nii kontole kui ka sularahas. Sularaha laenu eelised on järgmised:

  • Kliendil ei ole vaja esitada oma pangakonto andmeid ega kontoväljavõtet 
  • Pole vaja tõestada oma sissetulekut
  • Selline laenutüüp ei puudu pangakontot ning ei jää sellele mingisugust jälge
  • Tagasimakseosasid saab maksta tagasi ka sularahas
  • Võib võtta laenu summas alates 100 kuni 1000 eurot
  • Laenusumma kantakse mis tahes valitud postkontorisse
  • Laenu võib saada kätte vaid mõne tunniga
  • Sularahas laen väljastatakse suhteliselt lihtsamatel tingimustel

Veel üheks eeliseks on see, et kliendil peab tulema summa järele, mis annab temale aega mõtlemiseks ja võib olla parema lahenduse leidmiseks.

Enamik eesti laenuandjatest pakuvad sularaha laenu võimaluse, mis hästi sobib nendele inimestele, kes hoiavad oma kontot maksevõimekuse suhtes puhtaks. Postkontoris laenu saamine ja seal ka makseosade tagasimaksmine ei jäta inimese pangakontole jälgi ning kahjusta tema maksevõimekust pankade silmis. Selles mõttes on see väga hea lahendus nendele, kes tahavad katta oma kulusid pangakonto kasutamise vältides.  

Sularaha laenu taotlemise tingimused ja kord

Laenu saab võtta vähemalt 18-aastane isik. Taotleda võib laenupakkuja saidi kaudu ja positiivse otsuse tegemise puhul tuleb pöörduda lähimasse laenupakkuja esindusse või postkontorisse, et saada laenatud summa kätte. Esindusse või postkontorisse tulles peab esitama oma isikut tõendavat dokumenti. Kohal väljastatakse kogu summat sularahas kätte ning pärast seda makstakse makseosasid samal viisil tagasi.

Rohkem Monefit reklaam

Hodnocení kategorie 4.5
Kuidas võtta laenu sularahas: 4.2/5 kellelt 21 häält
15000
Laenusumma 300 € - 15 000 €
Protsent 8,9 %
Laenuperiood 6 – 72 kuud
3000000
Laenusumma 20 000 € - 3 000 000 €
Protsent 12,62 %
Laenuperiood 6 – 60 kuud
10000
Laenusumma 500 € - 10 000 €
Protsent 18 %
Laenuperiood 1 – 7 aastat