Ehk oled isegi sattunud olukorda, kus oled teinud laenutaotluse, ent saanud sellele eitava vastuse ning oled mõtisklenud, miks vastus selline oli?

Enim levinud põhjused miks laenu ei saada

Ehkki endale võib tunduda rahaline seis heana, on mitmeid põhjuseid miks laenufirma võib anda sellise vastuse. Toome siin välja mõned sellised põhjused, et teaksid juba eos vältida negatiivset vastust.

1. Su krediidiskoor on liiga madal

Iga laenuandja kontrollib taotleja krediidivõimekust, vaadates kas taotlejal on maksehäireid, võlgnevusi või muid probleeme, kasutades selleks erinevaid registreid või tehes ise hinnangu vastavalt su pangakonto väljavõtetele. Kui nähakse, et taotlejal on võlgnevusi või hoopiski mõni aktiivne maksehäire, on laenu saamine paraku peaaegu võimatu.

2. Su sissetulek pole piisavalt suur

Isegi, kui võlgnevusi ei ole ja krediidiskoor on puhas, ei tähenda see veel, et laenusumma saabki kohe kätte. Laenuandja jaoks on oluline näha sinu võimekust laenusummaga toime tulla, mistõttu hinnatakse, kas su sissetulekust piisab laenumaksete tegemiseks.

Kui arvatakse, et sul jääb pärast oma igakuisete kulude tasumist liiga vähe raha alles, ei pruugi kahjuks laenu saada. Samuti on mõnel firmal teatud piirangud netosissetuleku suurusele – näiteks võidakse nõuda, et sissetulek oleks iga kuu vähemalt 240 eurot.

3. Sa ei vasta vanusenõuetele

Igal laenufirmal on ka teatud vanusepiirangud. Kiirlaenude puhul on piirangud võrdlemisi madalad ja tavaliselt saab laenu ka 18-aastasena. Tarbimislaenu puhul võidakse laenu anda alates 22-aastastele taotlejatele. Lisaks võib olla aga laenul ka vanuse ülempiir sätestatud – näiteks 70 eluaastat. Kui sa langed ühe nende piirmäärade lähistele, siis kontrolli kindlasti, milline on laenuandja piirang.

4. Sul pole tagatist

Juhul, kui soovid taotleda tagatisega väikelaenu, võib olla takistuseks ka sobiva tagatise puudumine. Teinekord ei pruugi sobida käendus või hoopis ei sobi tagatiseks oleva vara turuväärtus. Kui sa ei taha sellel põhjusel saada eitavat vastust, tasub taotleda tagatiseta kiirlaenu või väikelaenu – siis ei pea sa muretsema üldse tagatise pärast.

Hodnocení kategorie 4.5
Enim levinud põhjused miks laenu ei saada: 4.2/5 kellelt 22 häält

Taotle laenu

Usaldusväärsed laenud

25000
Laenusumma 500 € - 25 000 €
Protsent 8,9 %
Laenuperiood 1 – 11 aastat
10000
Laenusumma 300 € - 10 000 €
Protsent 34,2 %
Laenuperiood 6 – 60 kuud
2000
Laenusumma 50 € - 2 000 €
Protsent 12 %
Laenuperiood 15 päeva – 24 kuud