Paljud inimesed teavad, et laenu võtmine aitab ootamatuid või regulaarseid kulusid katta. Kulud võivad olla mitmesugused: näiteks, võib olla on vaja võtta raha remondi tegemiseks, reisimiseks, õppimiseks, ravikulude või olmekulude katmiseks, ka mööbli, tehnika või auto ostmiseks jne.

Pangalised ja mittepangalised laenud: eelised ja puudused

Eestis pakutatakse laenuteenusi pangalistes ja mittepangalistes finantsasutustes. Üldiselt pakutatakse mõlemal juhul sama laenutooteid, kuid tingimused ja esitatavad nõuded on küll erinevad. Mõlemal variandil on spetsiifilised eelised ja puudused. Vaatame neid üksikasjalikumalt läbi:

Laen pangast

Igas eesti pangas pakutatakse laenuteenusi. Eeliseks on see, et pangalaenu puhul on laenutingimused reeglina soodsamad: näiteks, intressisumma ei ole liiga suur, lisaks, on pangalaen ka usaldusväärne ja kättesaadav. Inimesed tithi otsustavad kasutada pangateenusi selle finantsasutuse usaldusvääsuse tõttu. Pankadel on reeglina väga hea maine ja inimestel ei teki kahtlusi pankade poolt pakutavate teenuste kohta. See on põhjuseks, miks inimesed pangateenusi, sh. pangalaenu valivad. See variant tundub usaldusvääsena, kindlana ning ei tekita mingeid kahtlusi. Samal ajal tasub mainida, et see variant on keerulisem, sellepärast et pangas esitatavad tingimused ja nõuded on rangemad ning iga taotlust vaadeldakse üksikasjalikumalt läbi. 

Laen mittepangalisest finantsasutusest

Mittepangalised finantsasutused on reeglina sõbralikumad ja väljastavad laene kiiremini ja sealt on palju lihtsam laenu võtta. Teiselt poolt, pakutavad intressisummad on reeglina kõrgemad, ja seega võib öelda, et on see variant natuke kulukam ja kiire laenu vormistamise ja väljastamise eest võib klient maksta lõppsummas rohkem. Aga kindlasti, on see hea ja sobiv lahendus nendele, kes ei suuda pangalaenu võtta või lihtsalt eelistab kiirust ja mugavust või vajab saada laenu nii kiirelt kui võimalik.

Mõlemad variandid on erinevates olukordades sobivad, sest et on inimesed, kes suudavad pangalaenu võtta ja kellel on ka piisav aeg ootamiseks ning on ka need, kes pangalaenu võtta ei suuda või kellel on vähe aega või kellel on laenu võtmine hädavajalik ja seega vajavad nad laenu niipea kui võimalik.

Rohkem Monefit reklaam

Hodnocení kategorie 4.5
Pangalised ja mittepangalised laenud: eelised ja puudused: 4.2/5 kellelt 21 häält
25000
Laenusumma 500 € - 25 000 €
Protsent 7,9 %
Laenuperiood 6 – 120 kuud
50000
Laenusumma 250 € - 50 000 €
Protsent 10 %
Laenuperiood 1 – 5 aastat
2000
Laenusumma 300 € - 2 000 €
Protsent 45,5 %
Laenuperiood 1 – 36 kuud
2000
Laenusumma 100 € - 2 000 €
Protsent 49,09 %
Laenuperiood 30 päeva – 58 kuud