Kinnisvaralaen

        Kinnisvaralaen

Kinnisvaralaen

Kinnisvaralaen aitab katta kulusid ulatuses alates 2 000 kuni 200 000 eurot. Kuid tasub märkida, et kinnisvaralaen on kinnisvara tagatisel väljastatav laen ning tegemist on mitte ainult suurema rahasummaga, vaid ka oma kinnisvara tagatiseks panemisega seotud kohustusega ja teatud määral ka riskiga.


        Kinnisvaralaen

Tänapäeval pakutakse inimestele palju laenuvõimalusi. Aeg-ajalt võib laenata erinevaid summasid oma kulude katmiseks, kuid mõnikord tekib vajadus laenata suuremaid rahasummasid ja siis hakkavad inimesed mõtelda suure laenu võtmise võimalusest.

Mis on kinnisvaralaen?

Kinnisvaralaen kujutab endast kliendi kinnisvara tagatisel antavat laenu. Tagatiseks sobib mis tahes kinnisvara, sh. isiklik elumaja, maa, korter, suvila või isegi metsa- või põllumaa. Laenu taotleda võivad nii eraisikud kui ka äriühingud ja ettevõtted. Eesti finantsturul on palju sellise laenutüübi pakkuvaid finantsasutusi. Kindlasti on nende poolt pakutavad tingimused ka erinevad. Üldiselt, kinnisvaralaenu väljastatakse summas minimaalselt 2 000 eurot ja maksimaalselt 200 000 eurot ning tagasimakseperioodiks saab valida perioodi kuni 15 aastat. Väljastatav rahasumma on ligikaudu 70-80% tagatiseks pandava kinnisvara turuväärtusest. Lisatagatise olemasolu puhul pakutakse kliendile summat ulatuses kuni 100% kinnisvara väärtusest.

Kes võib taotleda kinnisvaralaenu?

Taotleja peab olema vähemalt 18-aastane Eesti kodanik või Eestis väljastatud elamisloaga või elamisõigusega elav muu riigi kodanik. Taotleja peab olema ka stabiilse sissetulekuga maksevõimeline isik, kes on nõus oma kinnisvara tagatiseks panna ning sellega seotud kohustustega nõustuda. Laenu taotlemiseks tuleb ka esitada kinnisvara hindamisakti või leppida selle hindamist laenupakkujaga teatud tingimustel kokku.

Kust saab võtta kinnisvaralaenu?

Laenu saab võtta kas pangast või mittepangalistest finantsasutusest. Pangast laenu võtmise puhul on aastaintress vähem, kuid taotlejale esitatavad nõuded on ka rangemad ning kogu taotlemisprotsess on keerulisem, sest et pangalaenu taotlemise puhul hinnatakse taotleja maksevõimet üksikasjalikumalt. Mittepangalised finantsasutused pakuvad lihtsamaid tingimusi ning ei esita laenu taotlevale isikule liiga palju nõudeid, kuid nende poolt pakutav intressimäär on suurem.


Kinnisvaralaen hinnang: 4.5/5 kellelt 22 häält.

Artiklid

Operator

Laenude võrdleja Coolfinance.ee:
Lemony trade s.r.o. LemonyApps
Prague, VAT: CZ29043026
Ettevõte ei ole ühegi finantstoote pakkuja.

Portaalist

Coolfinance.ee on võrgupõhine võrdluslaen. Põhineme täielikult läbipaistval informatsioonil. Tänu meie teenusele, tead sa just, milline laen on just sulle parim.

Võta meiega ühendust

Kas sul on tekkinud küsimusi? Võta meiega ühendust ning me vastame sulle esimesel võimalusel.

Kas vajate raha? Kuni 5000 € täna midagi ...  Taotle laenu