Milleks saab krüptoraha kasutada? Tänapäeval saab krüptovaluuta veel rohkem levinumaks valuutavahendiks, mida kasutatakse nüüd veel rohkem ja rohkem. Nii, milleks saab seda digivaluutat kasutada? Mõned aastad tagasi, kui Bitcoinide kasutamine alugus, sellega oli võimalik maksta vaid piiratud kohtades. Kuid nüüd seda võib kasutada paljudes kohtades ning võib öelda, et krüptoraha on juba saanud iseseisvaks ja levinult kasutatavaks digirahaks. Hetkel ei ole see eesti riigis levinud, kuid seda võib kasutada näiteks euroopa veebikauplustest erinevate toodete kui ka teenuste ostmiseks ja ostu eest maksmiseks.

Krüptoraha kaevandamine, ost ja hoiustamine

Kaevandamine

Kaevandamine toimub tegelikult nagu sellised protsessid kui näiteks kauplemine jne. Kaevandamisprotsess nõuab kogu arvuti võimsuse kasutamist, sest et krüptograafia nõuab väga palju tehnilisi ressursse.

Üldiselt võib kogu protsessi kirjeldada kui krüptograafiliste mõistatuste lahendamine, mis toob lahendajale auhindu ja tasu. Tasub ka märkida, et kogu lahendamisprotsessi raskus suurendatakse kaevandajate arvuga. Kindlasti, mõned aastat tagasi, kui kaevandajate arv oli väike, oli ka lahendamisprotsess lihtsam ja kiirem ning tõi kaevandajale rohkem tulu ja kiiremat kasumit. Kuid aja jooksul on auhinnad rohkem ja rohkem vähenenud ning hetkel on need umbes viis korda väiksem kui mõned aastat tagasi. 

Kaevandamisest võib saada rohkem teavet ka siit: https://www.coinario.com/mining

Krüptorahaost

Krüptovaluutat on lihtne osta. Selle tegemiseks on järgmised võimalused: leida usaldusväärset platvormi ja sooritada seal vahendamistehingut või lihtsalt osta krüptoraha muudelt isikutelt, kes panevad oma krüptoraha müügiks. Kõige lihtsam on leida ja osta Bitcoine.

Krüptorahakott

Kuna krüptoraha ei ole füüsiline, vaid digitaalne raha, kujutab krüptorahakott endast vaid numbri. Aga kuidas võib siis krüptoraha hoiustada või kanda? Selleks võib kasutada järgmisi variante:

Paberrahakott

See on paberkandjal olev, enamikul juhtudel QR-formaadis vormistatud privaatne rahakott, milles sisaldub kasutajavõti. See on sobiv võimalus nendele inimestele, kes tahavad omada rahakotti paberkandjal, et oleks võimalik seda internetist ja pahavara eemal hoida. See on ikka turvaline variant, kui hoida seda teistele kättesaamatus kohas.

Mobiilne Krüptorahakott

See variant sobib inimestele, kellel on mugav maksta krüptomüntides kasutades oma telefoni. Selleks on vaja installida äpp ja siis maksta. Ikka kiir võimalus, kuid küsimus on selles, mil määral on see pahavarast või teiste inimeste ligipääsust kaistud.

Veebirahakott

Veebirahakoti kasutamise korral hoitakse rahakott veebiserveris. Seda rahakotti võib kasutada igaüks, kellel on ligipääs internetile ja serverile. Kindlasti mugav, kuid, veelkord, küsimus on selles, mil määral on see serverirahakott näiteks häkkerite rünnakutest kaitstud.

Desktop(arvutitöölaua)-rahakott

Selline rahakott installitakse kui rakendus ning kasutajavõti hoitakse otse arvuti süsteemis ja siis, kui arvuti on hästi kaitstud, on rahakott ja privaatvõti kaitstud sama hästi ka.

Riistvarapõhine rahakott

See on kõige turvaliseim variant. Kasutaja rahakott ja võti hoitakse erilisel, selleks eesmärgiks spetsiaalselt välja toodetud elektroonikaseadmel. Kuna see on pahavarakindel ei ole võimalik selle seadme kuidagi häkkida. Seadmele kantakse krüptorahakoti andmeid ja siis on need seal väga hästi ja täiesti turvaliselt kaitstud. Turul pakutakse erinevaid selliseid seadmeid.

Rohkem infot krüptorahakottide kohta võib leida ka siit: https://www.coinario.com/wallets.

Rohkem Monefit reklaam

Hodnocení kategorie 4.5
Krüptoraha kaevandamine, ost ja hoiustamine: 4.2/5 kellelt 27 häält