Aeg-ajalt inimestel tekib vajadus vahetada oma sõidukit uuema mudeli vastu või lihtsalt osta uut või kasutatud autot. Autohinnad on küll erinevad, aga tõsi on see, et mitte igaüks võib kogu ostusummat kohe hetkel katta. Sel juhul tuleb kasuks autoliisingu võimalus, mille kasutades saab osta autot ja alustada selle kasutamist ning samal ajal mitte maksta kogusummat kohe välja, kuid maksta autoostu eest osadena. Mis on autoliising ja mida see endast kujutab? Kellele sobib liisinguvõimalus ja kuidas seda taotleda? Kirjeldame autoliisingut üksikasjalikumalt.

Autoliising

Mis on autoliising ja kuidas seda võtta? 

Autoliising on selline laenutüüp, mis annab võimaluse osta mistahes sõidukit mudeli vanusest sõltumata. Ainuseks tingimuseks on see, et sõiduk peab olema Maanteeameti registris registreeritud. Erinevate liisingupakkujate poolt pakutavad summad varieeruvad, kuid üldisel juhul võib taotleda summat alates 500 kuni 50 000 eurot.  

Autoliisingut saab võtta finantsteenusi pakkuvatest asutustest: pankadest ja mittepangalistest asutustest. Kuid tasub märkida, et pankade poolt pakutavad tingimused on reeglina soodsamad , kuid esitatavad nõuded on reeglina karmimad ja seega kaalutakse liisingu väljastamise otsust korralikumalt ja vaadetakse seda läbi üksikasjalikumalt. Pank uurib taotleja finantsolukorda ja sissetulekuid ja hindab tema maksevõimet. Pangad eelistavad väljastada laene ja sealhulgas ka autoliisingut isikutele, kellel on stabiilne töökoht ning ka stabiilne ja regulaarne sissetulek. Võrreldes pankade pakkumistega on mittepangalistest asutustest liisingu võtmine palju lihtsam ja kiirem. Kogu taotlemisprotsess on siis ka lihtne ja võtab vähem aega.  

Kes võib taotleda autoliisingut ja kuidas seda tehakse?

Liisingut võib taotleda Eesti riigi kodanik või Eestis väljastatud elamisluba ja tööluba omav isik, kelle vanus on vähemalt 21 aaatat ja kellel on registreeritud pangakonto ka olemas. Taotlemiseks peab esitama andmeid oma regulaarse sissetuleku kohta ja lisaks ka olemasolevate finantskohustuste kohta. Tasub ka märkida, et võttes arvesse olamasolevaid finantskohustusi ja liisingu kuumakse summat, taotleja huvides ei tohi igakuine kogusumma ületada 40% kogu sissetulekust. 

Taotlemisprotsess ei ole keeruline. Liisingu võtmiseks tuleb täita liisingutaotlust, esitada pangakonto väljavõtet viimase 6 kuu kohta ja võib olla vajaduse korral ka muu sissetulekuallika tõendavat dokumenti ning lisaks ka müügipakkumist- või kuulutust (uue auto ostmise puhul), aga kasutatud auto ostmise korral tuleb esitada ka sõiduki maksumust tõendavat hindamisakti.

Käendus liisingu võtmisel

On olemas ka võimalus käendada autoliisingut eraisiku (näiteks abikaasa või elukaaslase) abil. Sel juhul tuleb esitada mõlema isiku (taotleja ja käendaja) kontode väljavõtteid ja sissetulekut tõendavaid dokumente. 

Rohkem Monefit reklaam

Hodnocení kategorie 4.5
Autoliising: 4.2/5 kellelt 26 häält
5000
Laenusumma 200 € - 5 000 €
Protsent 18 %
Laenuperiood 3 – 60 kuud
3000
Laenusumma 30 € - 3 000 €
Protsent 8 %
Laenuperiood 30 päeva
20000
Laenusumma 500 € - 20 000 €
Protsent 5,6 %
Laenuperiood 6 – 120 kuud